CEREC

CEREC

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ İLE TEK SEANSTA 0 HATA : CEREC

CEREC, tek bir randevuda hastaya özel tamamen seramik restorasyonlara yönelik bir CAD/CAM sistemidir. Teknoloji destekli tasarım ve üretim prensipleriyle çalışan bu sistem, üç boyutlu optik ölçü alan ağız içi kamera ile seramik bloklardan Protez (Zirkonyum – Lamina – E-max) ve İnley/Onley dolgu materyallerinin oluşturulması esasına dayanmaktadır.

CEREC | Dent Smile

CEREC AVANTAJLARI

1- TEDAVİ SÜRESİ KISALMIŞTIR (ONE VİSİT DENTİSTRY)

CAD CAM sistemi ile klinik ortamında tek seansta uygulamalar yapılabilir ve diş tedavileri kısa bir sürede bitirilebilir. Bu durum, hem hekim için hem de hasta için zaman kaybını önlemektedir.

2- GELENEKSEL ÖLÇÜ ALMA YÖNTEMİ TERK EDİLMİŞTİR

CAD CAM sistemi ile geleneksel ölçü yöntemini ortadan kaldırmıştır. Dijital/optik kamera ile 3D ölçü alınmaktadır. Eski yöntem ölçü alımı sırasında mide bulantısı ve/veya öğürme refleksi olan hastalar için avantaj sağlamıştır. Ayrıca, dijital ölçü alımı ile geleneksel ölçü alımı sırasındaki enfeksiyon riskini minimuma indirmektedir.

3- HATA ORANI EN AZA İNDİRİLMİŞTİR

CAD CAM sistemi ile ölçü hata payı sıfıra indirilmiştir. En büyük gelişimin CAM bölümünde olması, daha hızlı, en az hata oranı ve yüksek-uyumlu protezlerin üretimini sağlar.

CEREC SİSTEMİ İLE TEDAVİ SÜRECİ

CAD CAM sisteminin 4 aşamadan oluşan çalışma prensibi vardır.

1. Optik lazer kamera (CAM) ile ağız içi dijital ölçü alınır ve bu ölçü direkt kameranın bağlı olduğu bilgisayara aktarılır.

2. Bilgisayar alınan ölçüyü 3 boyutlu görüntüye çevirdikten sonra Hekim tarafından dişe en uygun gülüş tasarımı yapılır. CEREC sistemi ‘’BİOGENERİC’’ alt yapısı sayesinde aynı zamanda hasta için mevcut dişlerine benzer en uygun tasarımı önerebilmektedir. Diş Hekimi bu öneri üzerine işlem yapabileceği gibi aynı zamanda hasta ve kendi istediği değişiklikleride yapabilmektedir.

3. Gülüş tasarımı bittikten sonra en uygun renk blok seçilir ve CAD sistemi ile dişin kesim işlemi başlatılır ve diş formu elde edilir.

4. Protez diş (Zirkonyum – E-max – Lamina) veya İnley / Onley Dolgu metaryalin cilalanması, renklendirilmesi ve CEREC sisteminin bir parçası olan teknolojik fırın’da son işlemin yapılması.

CEREC Video 1

CEREC Video 2

Whatsapp Whatsapp