All on Four

All on Four

All on Four

All On Four tedavisi Nedir ?

All on Four Tedavisi Aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan hastalarda uygulanan ve hastanın bir gün içinde geçici protezlerine kavuşup kullanabildiği bir tekniktir. Kemik erimeleri genelde ön bölgede daha azdır.

All on Four | Dent Smile

Bu teknikle hızlı bir şekilde, her bir çene ye sadece 4 implantın yerleştirilmesi ile tamamen dişsiz hastaların rehabilitasyonu sağlayan bir tedavi yaklaşımıdır. Bu teknik çene kemiklerini sağlıklı tutarak daha fazla kemik erimesini engeller. All on 4 tekniği implant isteyen fakat yeterli kemiği olmayan hastalar için de hızlı, güvenilir ve hastalara doğal görünüm kazandiran bir tedavi alternatifidir.

All on Four | Dent Smile

All on Four tedavisinin Avantajları nelerdir?

* İnvaziv, pahalı ve hasta için uzun süreli bir tedavi olan kemik greftlemeyi ortadan kaldırarak , hasta tarafından daha kolay tolere edilebilir ve kısa bir tedavi yaklaşımıdır. Tam ağız rehabilitasyonu yaklaşık 2 saat sürer.
* Kemik grefti kontrendikasyon olan diyabet, osteoporoz veya diğer sağlık problemi olan hastalar için ideal bir tedavi seçeneği oluşturur.
* Gecici sabit protez implant yerleşimi bir günde yapılarak hastaya büyük bir kolaylık sağlanır. Geleneksel teknikler ise genellikle birden fazla ameliyatları içerir ve tamamlanması bir yıldan fazla sürebilir.
* İmplant sayısının az olmasından dolayı maliyeti klasik implant tedavisinden uygundur.
* Kişiye özel planlama ile uygulanır. Böylelikle daha iyi bir estetik gülüş sağlar.
* Temizliği klasik implant tedavisine göre daha kolaydır.

 

All on Four işlemi Sonrasında neler yapılmalı ?

Hastaların verilen ilaçları düzenli kullanmaları ve birkaç gün sıcak yememeleri gerekir. All on 4 ile yapılan dental implant hastalarının geçici protez dönemlerinde hiç bir koşulda sert besinler yememeleri gerekir. Hastalar mutlaka yumuşak diyetle beslenmelidirler. Bunun nedeni diş implantlarına gelen yükün azaltılmasıdır. 3 ay sonra yapılan kalıcı protezlerde normal besin tüketimine başlayabilirler…

All on Four | Dent Smile

All On Four işlemi başarılı bir prosedür müdür?

Yapılan araştırmalar, All On Four işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir.

Whatsapp Whatsapp